Sæson
2019-2020
Ungdom I 00/01 I 01/02 I 02/03 I 03/04 I 04/05 I 05/06 I 06/07 I 07/08 I 08/09 I 09/10 I 10/11 I 11/12 I 12/13 I 13/14 I 14/15 I 15/16 I 16/17 I 17/18 I 18/19 I 19/20 I  

Østmesterskaber Ungdom 2019
Køge d.05-06 oktober


Øst resultaterne - se dem her

Micro puslinge piger single - Bronze til Sofie Kiehn Andersen
Micro puslinge piger double - Sølv til Sofie Kiehn Andersen
Puslinge piger single - Sølv til Monica Watz
Puslinge piger double - Sølv til Monica Watz
Puslinge drenge single - Bronze til Mikkel Kiehn Andersen
Junior piger double - Bronze til Mille-Marie Novak og Patricia/PinC
Junior drenge single - Bronze til Malde Novak
Junior drenge double - Sølv til Kim Lomholt og Malde Novak, Bronze til Jonas Juel Pedersenog Jakob Hansen
Ynglinge piger single - Guld til Louise G. Nielsen, Sølv til Helene Lærkegård
Ynglinge piger double - Guld til Louise G. Nielsen og Helene Lærkegård, Sølv til Nana Jiratha Jaidee og Camilla/PinC
Ynglinge drenge single
- Guld til Erik Grundahl, Bronze til Christoffer Skov-Casper
Ynglinge drenge double - Guld til Erik Grundahl og Marcus/PinC


Ranking 2019-2020
Rankingstævnerne DBwF


1) Grøndal Open

d.23-25 august
Ravnsborg havde 15 deltagere og af disse gik 8 deltagere videre til finalerne og de fik alle præmier med hjem og dertil en masse dejlige ranking point.
Sofie nr 4 mikro
Monica nr 4 puslinge piger
Mikkel nr 7 puslinge drenge
Malde nr 2 junior drenge
Kim nr 6 junior drenge
Louise nr 2 ynglinge piger
Helene nr 4 ynglinge piger
Erik nr 4 ynglinge drenge
Stort tillykke, det er dæleme flot.

2) Odense Eventyrstævne

d.14-15 september
d.14-15 september
Ravnsborg havde 10 deltagere og af disse gik 7 til finalerne.
Kun Malde og Helene fik præmier med hjem men der var mange dejlige ranking point til alle.
Mikkel nr 8 i puslinge
Malde nr 3 junior drenge
Kim nr 6 junior drenge
Jakob nr 8 junior drenge
Helene nr 4 ynglinge piger
Louise nr 5 ynglinge piger
Erik nr 7 ynglinge drenge


3) Trekantens Ungdomscup

d.28-29 september
Ravnsborg havde 11 deltagere og heraf gik 5 til finalerne.
Sofie, Louise, Malde og Erik fik præmier med hjem og alle fik ranking point.

4) SAMS Ungdomstræf
d.16-17 november

5) BKO Masters
d.11-12 januar

6) Køge Youth Masters

d.01 & 06-08 marts

7) Kalles Cup
d.25-26 april