Sæson
2019-2020
Ungdom I 00/01 I 01/02 I 02/03 I 03/04 I 04/05 I 05/06 I 06/07 I 07/08 I 08/09 I 09/10 I 10/11 I 11/12 I 12/13 I 13/14 I 14/15 I 15/16 I 16/17 I 17/18 I 18/19 I 19/20 I  

GULD i Ungdom række1 Christoffer, Jonas, Kim


GULD i Puslinge række1 Monica, Mikkel, Sofie.


SØLV i Ungdom række2 Malde, Mads.


Rankingfinaler 2020 i Odense d.15 august


Guld junior - Nicolas Carter
Bronze junior - Jonas Juel-Pedersen
Bornze junior - Malde Novak

Sølv ynglinge - Helene Lærkegård

Resultater se her

Øst Trio ungdom 2020


Guld ynglinge - Erik Grundahl
Guld micro - Sofie Kiehn Andersen
Sølv puslinge - Monica Watz
Bronze junior - Kim Lomholt, Jonas Juel-Pedersen, Malde Novak

RESULTATER se her

Østmesterskaber Ungdom 2019
Køge d.05-06 oktober


Øst resultaterne - se dem her

Micro puslinge piger single - Bronze til Sofie Kiehn Andersen
Micro puslinge piger double - Sølv til Sofie Kiehn Andersen
Puslinge piger single - Sølv til Monica Watz
Puslinge piger double - Sølv til Monica Watz
Puslinge drenge single - Bronze til Mikkel Kiehn Andersen
Junior piger double - Bronze til Mille-Marie Novak og Patricia/PinC
Junior drenge single - Bronze til Malde Novak
Junior drenge double - Sølv til Kim Lomholt og Malde Novak, Bronze til Jonas Juel Pedersenog Jakob Hansen
Ynglinge piger single - Guld til Louise G. Nielsen, Sølv til Helene Lærkegård
Ynglinge piger double - Guld til Louise G. Nielsen og Helene Lærkegård, Sølv til Nana Jiratha Jaidee og Camilla/PinC
Ynglinge drenge single
- Guld til Erik Grundahl, Bronze til Christoffer Skov-Casper
Ynglinge drenge double - Guld til Erik Grundahl og Marcus/PinC


Ranking 2019-2020
Rankingstævnerne DBwF


1) Grøndal Open

d.23-25 august
Ravnsborg havde 15 deltagere og af disse gik 8 deltagere videre til finalerne og de fik alle præmier med hjem og dertil en masse dejlige ranking point.
Sofie nr 4 mikro
Monica nr 4 puslinge piger
Mikkel nr 7 puslinge drenge
Malde nr 2 junior drenge
Kim nr 6 junior drenge
Louise nr 2 ynglinge piger
Helene nr 4 ynglinge piger
Erik nr 4 ynglinge drenge
Stort tillykke, det er dæleme flot.

2) Odense Eventyrstævne

d.14-15 september
Ravnsborg havde 10 deltagere og af disse gik 7 til finalerne.
Kun Malde og Helene fik præmier med hjem men der var mange dejlige ranking point til alle.
Mikkel nr 8 i puslinge
Malde nr 3 junior drenge
Kim nr 6 junior drenge
Jakob nr 8 junior drenge
Helene nr 4 ynglinge piger
Louise nr 5 ynglinge piger
Erik nr 7 ynglinge drenge


3) Trekantens Ungdomscup

d.28-29 september
Ravnsborg havde 11 deltagere og heraf gik 5 til finalerne.
Sofie, Louise, Malde og Erik fik præmier med hjem og alle fik ranking point.

4) SAMS Ungdomstræf
d.16-17 november

Ravnsborg havde hele 9 deltagere og heraf gik 7 af dem flot videre til finalerne.
Se alle resultater her

5) BKO Masters
d.11-12 januar
Ravnsborg havde 6 deltagere og alle 6 gik videre til finalerne.
Jonas blev bedst placerede som nr.4 i junior drenge.
Både Jonas Kim, Malde, Erik, Louise, og Helene fik vigtige ranking point og en pengepræmie med hjem.


6) Køge Youth Masters

d.01 & 06-08 marts

Køge Youth Masters finale placeringer for Ravnsborg spillerne.

Category.4 Mix 18-23 år
Nr.2 Kasper Johansen
Nr.3-4 Sofie Rasmussen
Nr.5-8 Rasmus Bering

Category.2 piger 12-18 år
Nr.3-4 Louise G.Nielsen
Nr.5-8 Helene Lærkegård

Category.3 drenge 12-18 år
Nr.9-16 Erik Grundahl
Nr.9-16 Jonas Juel-Pedersen


7) Kalles Cup
d.25-26 april